q

استودیو تصویر معاصر
خدمات فیلم و عکس
عکاسی مراسم ازدواج / عکاسی پرتره و خانواده / عکاسی صنعتی و تبلیغاتی / عکاسی کودک / ساخت فیلم و تیزر / مدرسه عکاسی
تلفن دفتر اصفهان :
031-36248255
تلفن دفتر شاهین شهر :
031-45232142

 

قسمت اول :

Herb ritts – هرب ریتز

(۱۹۵۲-۲۰۰۲)

بی‌شک هرب ریتز از موفق‌ترین و تأثیرگذارترین چهره‌های عکاسی مد و زیبایی در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی به شمار می‌رود. معروفیت این هنرمند به خاطر عکس‌های خاص و چهره‌سازی به روشی که یادآور مجسمه‌های یونان باستان است و همچنین عکاسی از شمار بسیاری از معروف‌ترین شخصیت‌های جهان درزمینهٔ موسیقی، سینما و سیاست هست.

هرب ریتز در لس‌آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد. در کالج نیویورک به فراگیری اقتصاد و تاریخ هنر پرداخت. اما ورود وی به دنیای عکاسی حرفه‌ای اتفاقی جالب دارد: وی برحسب‌تصادف در یک پمپ‌بنزین در لس‌آنجلس از جوانی خوش‌چهره در مقابل یک بیوک کهنه عکاسی کرد. خیلی زود آن جوان به هنرپیشه‌ای معروف در هالیوود بدل شد. وی کسی نبود به‌جز ریچارد گِر. همکاری با مجلات رولینگ استون، ووگ، اینتر ویو و هارپرز همچنین تهیه مجموعه عکس‌های تبلیغاتی برای معتبرترین شرکت‌های پوشاک و عطر و لوازم آرایشی و انتشار پنج کتاب عکس در کارنامه او وجود دارد.

عکس‌های نمایشگاهی وی معمولاً سیاه‌وسفید با موضوع‌های انسانی بود و با جزییات و وضوح کامل در اندازه‌ای بسیار بزرگ به چاپ می‌رسید. پنهان کردن شخصیت مدل‌ها (حتی آن‌ها که خیلی مشهور بودند) و توجه بر کیفیت شکلی آن‌ها، خط های تمیز، فرم‌های ساده و گرافیک بسیار قوی، شگردهای خاصی است که عکس‌های سیاه‌وسفید او را بسیار متمایز کرده است.

وین منزِل، عکاس مشهور مد آثار ریتز را ناقل احساس آزادی، و وسعت نور می‌داند. او کارگردانی چندین کلیپ ویدئو برای هنرمندانی همچون مدونا، مایکل جکسون و بریتنی اسپررز را در کارنامه خود دارد. ریتز در سال ۲۰۰۲ به علت ابتلا به ذات‌الریه درگذشت.

عکاسی مد ( هرب ریتز)

 

نویسنده : مهدی رضازاده
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =